Podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce, w Mielcu w sobotnią noc 15/16 maja zorganizowano Noc Muzeów. Odbywała się ona w mieleckim Muzeum Regionalnym. Częścią programu była plenerowa wystawa fotograficzna zorganizowana przez Mielecką Grupę Fotograficzną zatytułowana "Jeden dzień z życia miasta". Wśród dziesięciu autorów wystawy znalazło się dwóch członków Fotoklbu RP Łukasz Gurdak AFRP i Grzegorz Lizakowski AFRP.
Wystawa "Jeden dzień z życia miasta i okolicy - 22 kwietnia 2010" to zapis pojedynczych momentów, ulotnych chwil, zdarzeń i miejsc zarejestrowany o różnych porach dnia i nocy, połączonych jedną, wspólną i zupełnie przypadkową datą - 22 kwietnia 2010 roku.
Efektem jednodniowego pleneru fotograficznego, stało się ukazanie na fotografiach wycinków z życia miasta zatrzymanych w czasie.