STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

© http://fotoklubrp.org — strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT

BIEGŁY SĄDOWY DO SPRAW FOTOGRAFII I PRAWA AUTORSKIEGO MAREK TOMASZUK(afrp)
TEL. 604 991 032


POLECAMY


HISTORIA FOTOGRAFII


O Internetowej Galerii Zaproszonych


Wirtualna Galeria Fotografii PAWIE OKO


O diaporamie
- Antoni Rut
poinformuj
Fotoklub RP
o
nadchodzącym wydarzeniu

[»]

NOWOŚCI

[1]  


  ŻYCZENIA: Życzenia dla Członków Fotoklubu RP  
/dodano: 11.04.2017/
  153


  WANŻE INFORMACJE:
   Dla członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej:
Warszawa
Noakowskiego 10 lok. 54
/dodano: 2017-03-29/

W związku z wprowadzaniem elektronicznej bazy danych członków Fotoklubu RP prosimy o uaktualnienie danych kontaktowych: Imię , Nazwisko, nr legitymacji, adres kontaktowy, adres e-mail, numer telefonu, ewentualnie adres strony internetowej. Dotyczy to zarówno członków rzeczywistych jak i nadzwyczajnych.
Powyższe informacje prosimy przesyłać na adres: wojciech.wesolowski.frp@gmail.com


Przypominamy również o uzupełnieniu składek członkowskich do końca kwietnia 2017r.. Członkowie, którzy mają nieuregulowane składki w okresie dłuższym niż dwa lata muszą się liczyć ze skreśleniem z listy członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i pozbawieniem tytułu AFRP.

Jednocześnie informuję, że w uzasadnionych przypadkach Zarząd Fotoklubu RP może obniżyć lub zwolnić członka z opłacania składek. W takim przypadku proszę o dostarczenie prośby wraz z uzasadnieniem i przesłanie na podany wcześniej adres.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Tadeusza Myślińskiego - 70x70

 
Przasnysz
Muzeum Historyczne, ul. Rynek 1

/dodano: 17.04.2017/

Muzeum Historyczne w Przasnyszu oraz autor zapraszają na wystawę fotografii Tadeusza Myślińskiego - 70x70.

Otwarcie wystawy 22 kwietnia 2017 o godzinie 17.00.

Wystawa czynna do 31 maja 2017r.

Pozdrawiamy i zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
z okazji 70-lecia
Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego
     

Gdańsk
Dom Uphagena, ul Długa 12
/dodano: 10.04.2017/


Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w dniu 27 kwietnia o 18:00. do Domu Uphagena na ul Długa 12 w Gdańsku na wernisaż wystawy fotografii z okazji 70-lecia Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

W 2017 roku Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 70 rocznicę swojego powstania. Ilość zorganizowanych w tym okresie wystaw jest trudna do policzenia, natomiast można ją oszacować na dziesiątki większych i kilkaset mniejszych wystaw zbiorowych oraz indywidualnych.

Ekspozycja jubileuszowa obejmuje 84 prace fotograficzne, zarówno archiwalne jak i wykonane przez aktualnych członków naszego stowarzyszenia – pasjonatów fotografii. Wszystkie eksponowane zdjęcia archiwalne, to oryginalne odbitki, z których znaczna część była w swoim czasie wielokrotnie pokazywana na międzynarodowych wystawach i konkursach fotograficznych, zdobywając tam liczne nagrody oraz wyróżnienia.

Zdjęcia współczesne świadczą o tym, że nasi członkowie, realizując się w wielu różnych tematykach fotograficznych, również starają się utrzymywać wysoki poziom estetyczny swoich prac, biorąc za dobry wzór dokonania i realizacje swoich poprzedników.

Obchody 70-lecia działalności Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego objęte zostały: - Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka - Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza - Patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Gdański - Patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Patronatem Stowarzyszenia Archiwistów Społecznych i Ośrodka Karta

Kuratorami wystawy są Wojciech Jung i Adam Fleks.

Autorzy prac: Krystyna Andryszkiewicz, Witold Bianga, Beata Biernat, Zdzisław Błażejczyk, Wojsław Brydak, Barbara Chmielińska, Iwona Delegiewicz, Adam Dereszkiewicz , Erazm Felcyn, Sławomir Fiebig, Adam Fleks, Adam Gardziewicz, Juliusz Garztecki, Zbigniew Gąsior, Barbara Gierczak, Krzysztof Główczyk, Marek Gracz, Jerzy Hajdul, Jolanta Herbutowska, Leszek J. Pękalski, Anna Jakubowska, Krzysztof Jakubowski, Piotr Januszewski, Roman Joachimowski, Wojciech Jung, Stefan Kaczorowski, Krzysztof Kamiński, Michał M. Kamiński, Stefan Korona, Ewa Kosecka-Judin, Maciej Kostun, Andrzej Kraj, Stefan Kraszewski, Mirosław Kubacki, Dariusz Kula, Jerzy Kulczycki, Leszek Kułakowski, Jan Kups, Maciej Kwiek, Kazimierz Lelewicz, Grzegorz Lewandowski, Agnieszka Marcyniuk, Adam Matuszewski, Ryszard Meksiak, Elżbieta Mielcarzewicz, Wojciech Milewski, Zenon Mirota, Ewa Młodzianowska, Tercjan Multaniak, Ewa Nagadowska, Bogusław Nieznalski, Jaromir Nowak, Henryk Nowak, Adam Nowicki, Waldemar Nowy, Eugeniusz Nurzyński, Anna Okońska, Aleksander Orzechowski, Jarosław Pazio, Leszek Pękala, Janusz Piechota, Zbigniew Pieniak, Sławomir Pryc, Sławomir Pultyn, Piotr Rogalski, Maria Różańska, Grażyna Sadłoń, Jacek Sadłowski, Ryszard Siwiec, Stanisław Składanowski, Tadeusz Sobol, Arkadiusz Srebnik, Jan Stańczak, Florian Staszewski, Andrzej Tanewski, Eugeniusz Trojanowski, Mieczysław W. Wątorski, Joanna Wardyn-Wolanicka, Witold Węgrzyn, Mirosław Węsiora, Andrzej Wróblewski, Piotr Zabłocki, Zbigniew Zagórski, Edmund Zdanowski


Zapraszamy.

Informacje o wystawie: =>http://gtf.org.pl/2017/04/70-lecie-gtf-wystawa-jubileuszowa/
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
XX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2017"

 
Częstochowa
Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a.

/dodano: 10.04.2017/

Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO" w Częstochowie zaprasza na pokonkursową wystawę fotografii XX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2017".

Otwarcie wystawy 28 kwietnia 2017 o godzinie 19.00.

Wystawa towarzysząca - Ryszard Czernow "Martwe z natury"

Pozdrawiamy i zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Grzegorza Ojrzyńskiego „Rozmowa z Górami”
     

Radomsko
Biblioteka Publiczna
/dodano: 10.04.2017/


TFR im. E. Osterloffa zaprasza w dniu 12.04.2017r. o godz. 18.15 na wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego "Rozmowa z Górami".

Grzegorz Ojrzyński "Rozmowa z Górami" - to zbiór fotografii o tematyce górskiej, efekt wieloletnich wypraw i wędrówek po Tatrach, Karkonoszach i Beskidach.Wystawa prezentuje piękno gór, ich ogrom, różnorodność i tajemniczość.

Grzegorz Ojrzyński urodził się i mieszka w Radomsku. Dzieciństwo i młodzieńcze lata spędził w Pławnie k/Radomska. Przygodę z fotografią analogową rozpoczął w 1978 roku. Wiedzę i doświadczenie zdobywał sam inspirowany ciekawością i potrzebą poznawczą. Nadal nie poprzestaje w poszukiwaniu doświadczeń i poszerzaniu wiedzy.

Pierwsze własnoręcznie wykonane i wywołane zdjęcia czarno-białe wyszły spod jego rąk w 1979r. a pierwsze odbitki kolorowe w 1981r. Fotografia cyfrowa zagościła w jego progach w 2005 roku po nabyciu pierwszego aparatu cyfrowego. W 2009 r. rozpoczął etap uczestnictwa w plenerach fotograficznych, nawiązywania kontaktów ze środowiskami i stowarzyszeniami fotograficznymi oraz prezentowania swoich fotografii na wystawach. Wiosną 2012 roku przyjął zaproszenie do grupy PICTORIAL TEAM, której został członkiem. Jesienią 2012 roku wspólnie z przyjaciółmi założył amatorską, nieformalną grupę FOTOPLENERY W grudniu 2012 roku został przyjęty do grona członków nadzwyczajnych STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ a w listopadzie 2013 roku nominowany na członka rzeczywistego otrzymując tytuł „ Artysta Fotograf ” W kwietniu 2014 roku współtworzy OGÓLNOPOLSKĄ FOTOGRAFICZNĄ GRUPĘ TWÓRCZĄ „ART FOKUS 13” i zostaje wybrany na prezesa Stowarzyszenia.


Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ
Marty Wrzask i Sławomira Sajkowskiego
"Oblicza Birmy"
 
Toruń
Fotogaleria Domu Muz, ul. Podmurna 1/3

/dodano:10.04.2017/

Fotoklub RP Region Kujawsko-Pomorski oraz autorzy serdecznie zapraszają do Fotogalerii Domu Muz w Toruniu na wystawę fotografii Marty Wrzask i Sławomira Sajkowskiego "Oblicza Birmy".

Oblicza Birmy to próba pokazania tego, co w Birmie najpiękniejsze, a zarazem ulotne i przemijające. Na fotografiach zobaczycie bajkowe krajobrazy Baganu, świątynie posadzone na skałach, twarze mnichów i oblicza Buddy z tajemniczym, wszystkowiedzącym uśmiechem. Autorzy starali się zapisać to, co nieuchronnie odchodzi i rozpada się. Świątynie zamieniają się w kupy gruzu i kamieni, piękne freski rozsypują jak obrazki usypane z piasku, a ludzie coraz częściej wybierają to, co nowe, globalne, porzucając tradycyjne stroje i styl życia. Ciągle jednak to jeszcze kraj mnichów, mistyki, wiary w numerologię, kraj chiromantów, wozów zaprzężonych w woły, kraj tysięcy oblicz Buddy. Ale także najnowocześniejszych samochodów, fast foodów, szklanych domów i wyluzowanych nastolatków, bardziej przypominających młodych Japończyków niż potwierdzających nasze wyobrażenia o Birmańczykach zrodzone z opisów serwowanych przez biura podróży oferujące komercyjne wycieczki do Birmy.

Zapraszamy 


  ZE SMUTKIEM I ŻALEM ZAWIADAMIAMY O ŚMIERCI:
           Juliusza Witolda Wilczura-Garzteckiego
       

Warszawa
2 kwietnia 2017 roku
/dodano: 02.04.2017/


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 2 kwietnia 2017 roku zmarł w wieku 96 lat śp. Juliusz Witold Wilczur-Garztecki.

Artystka fotograf, pisarz, Prezydent Kapituły Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczony Złotym Medalem Fotoklubu RP „Zasłużony dla fotografii polskiej”.

Żołnierz Kampanii wrześniowej 1939 r. W czasie okupacji należał do AK, brał udział w Powstaniu Warszawskim, nosił pseudonim "Wilczur".

Należał do ZPAF, WTF, PTF, Grupy Niezależni, GTF. W 1974 r. stworzył grupę artystyczną A74.

Był jurorem konkursów fotograficznych, wykładowcą Wyższego Studium Fotografii. Prowadził wykłady o historii fotografii i estetyce. Założył Komitet Historii Fotografii Polskiej. Autor kilku książek i wielu publikacji w czasopismach branżowych. Tłumaczył książki z języka angielskiego i francuskiego..

Śmierć Juliusza Garzteckiego, jest wielką stratą dla całego środowiska fotograficznego. Pozostanie w naszej pamięci.

Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie.

Kapituła i Zarząd Fotoklubu RP

Msza św. żałobna odbędzie się w poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku o godzinie 12.00 w Kaplicy Cmentarza Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, ul. Żytnia 42.
 


  ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE
Mariusz Broszkiewicz
GRUPA TWÓRCZA "AF13"
 
Częstochowa
Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

/dodano:11.03.2017/

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza w dniu 3 kwietnia 2017r. o godz. 19.00 do Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie na spotkanie z cyklu "FOTOGRAFIA - OD PODSTAW DO PROFESJONALIZMU" spotkanie autorskie Mariusz Broszkiewicz - grupa twórcza "AF13".

Mariusz Broszkiewicz - Pasjonat fotografii, artysta który dostrzega otaczające nas interesujące tematy tworząc atrakcyjne, perfekcyjne technicznie fotografie. Świadomy wizualnego znaczenia koloru i jego oddziaływania na linię i kształt szczególną uwagę zwraca właśnie na kolor i światło jednocześnie prezentując własny punkt widzenia świata.

Członek Zarządu Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Twórców w Warszawie, Współtwórca i Członek Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13 , Członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Członek Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego w Bełchatowie, Honorowy Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - Region Świętokrzyski w Kielcach, Honorowy Członek Myślenickiej Grupy Fotograficznej MGfoto w Myślenicach, organizator warsztatów i plenerów fotograficznych, praca z młodzieżą i promowanie młodych talentów.

Autor ponad dwudziestu wystaw indywidualnych i dziesiątków zbiorowych w kraju i za granica. Laureat licznych konkursów fotograficznych.


Zapraszamy 


  INFORMACJA O POKAZIE
Mariana Rynkiewicza (AFRP)
KALWARIA ŻYCIA
 
Warszawa
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

/dodano:25.03.2017/

Ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski Koordynator Międzynarodowego Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW mają zaszczyt zaprosić 25 marca 2017 r., (sobota) godz. 17.00 do Auli Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego ul. Dewajtis 5 w Warszawie na WIECZÓR REFLEKSJI NAD PRZEMIJANIEM w oparciu o SPEKTAKL AUDIOWIZUALNY DIAPORAMA KALWARIA ŻYCIA autorstwa artysty fotografika Mariana Rynkiewicza – jednego z prekursorów diaporam w Polsce

Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na spotkanie z autorem diaporamy Panem Marianem Rynkiewiczem

Zapraszamy

Więcej informacji o albumie i diaporamie „Kalwaria Życia” można przeczytać na stronie::
=>http://www.ksiazka.dlawas.net
 


  ZAPROSZENIE NA PLENER:
„Lefkada”
     

Grecja
Lefkada
/dodano: 24.03.2017/


Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na fotovodeoplener Lefkada (Grecja).

Bliższych informacji udziela Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie ul. Ogińskiego 13a. tel. 34 3244651

Zapraszamy.

Informacje o plenerze: =>www.rok.czestochowa.pl
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ
Krzysztofa Strzody (AFRP, EFIAP)
w ramach 14 Rybnickiego Festiwalu Fotografii
 
Rybnik
Rybnicki Festiwal Fotografii

/dodano:24.03.2017/

W dniach od 24 do 26 marca odbędzie się 14 Rybnicki Festiwal Fotografii. Wśród spotkań autorskich, wystaw indywidualnych i zbiorowych będzie można obejrzeć również wystawę indywidualną członka Fotoklubu, Krzysztofa Strzody (AFRP, EFIAP). Zaprezentowane zostaną fotografie tatrzańskie wykonane w latach 2012-2014.

Zapraszamy

Pełna informacja o festiwalu:
=>http://festiwal.rybnik.pl/ 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Fotoklubu Zamek „Miedzy jawą a snem”
     

Szczecin
Zamek Książąt Pomorskich
/dodano: 24.03.2017/


Fotoklubu Zamek w Szczecinie zaprasza w dniu 07.04.2017r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Fiotoklubu Zamek „Miedzy jawą a snem”.

Fotoklub „Zamek” jest klubową formą zainteresowań sztuką fotograficzną działającą przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Fotoklub „Zamek” jest kontynuatorem powstałego w 1961 r. przy Wojewódzkim Domu Kultury w Szczecinie Klubu działającego pod taką samą nazwą.

"Miedzy jawą a snem" to tytuł wystawy, którą mamy wielką przyjemność Państwu zaprezentować. Czas miedzy jawą a snem jest momentem bardzo różnym, jest to czas tuż przed zaśnięciem, bądź zaraz po obudzeniu się, czas w którym świat oniryczny nakłada się na świat rzeczywisty (bądź odwrotnie) rozmywając granice, mieszając jeden z drugim. Ludzie przeżywają ten czas bardzo różnie. U niektórych trwa on mgnienie oka, ledwie kilka sekund, u innych może przedłużać się do wielu godzin. Dla jednych ten czas "pomiędzy" jest czasem, w którym przywoływane są obrazy z przeszłości. Dla innych ludzi może być to czas, który trwa tylko chwilę i w którym rzeczywistość zaczyna się rozmywać, staje się nieostra, niejasna, mało klarowna i w efekcie zanika. Dla jeszcze innych ludzi czas pomiędzy jawą a snem może być wypełniony emocjami - nie ma tam obrazów, nie ma też wspomnień, natomiast ludzi zalewa fala emocji: zarówno tych niechcianych - lęk, smutek, czy strach, jak i pożądanych - radość, szczęście, spełnienie.

I tak jak ten czas może być różnie rozumiany, tak jest pokazany na naszej wystawie. Proszę pamiętać, że jest to wystawa przeglądowa, gdzie twórcami jest wiele osób. Każdy autor jest inny i ma prawo do odmiennego rozumienia czy odczuwania czasu między jawą a snem. Dlatego też zobaczycie Państwo różnego rodzaju prace. Są tu prace, które są wspomnieniem czegoś z przeszłości, są prace, które generują emocje, są też prace, na których świat przedstawiony jest jako nieostry.

To, czy udało nam się zrealizować temat leży w Państwa ocenie

Pozdrawiam

Andrzej Krupiński AFRP - Fotoklub Zamek Szczecin


Wystawa czynn od 8 do 30.04.2017r..

Wstęp wolny.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA OTWARCIE WYSTAWY
OGÓLNOPOLSKIEJ FOTOGRAFICZNEJ GRUPY
TWÓRCZEJ "AF13"
 
Częstochowa
Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

/dodano:11.03.2017/

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza w dniu 17 marca 2017r. o godz. 18.00 do Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie na wernisaż wystawy ogólnopolskiej fotograficznej grupy twórczej "AF13".

AF13 to grupa fotografów i fotografików z różnych zakątków Polski, to artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej i wielu lokalnych towarzyszeniach.
Członkowie grupy wielokrotnie spotykali się na ogólnopolskich plenerach i wystawach fotograficznych, po których w ich sercach powoli rodził się plan stworzenia czegoś wyjątkowego, czegoś co połączy ich na dłużej niż dźwięk migawek ich aparatów.

Na 14-tej wystawie p.t. „Człowiek” członkowie Grupy pragną pokazać człowieka wielopostaciowego o wielu obliczach i w różnych sytuacjach życiowych. Autorzy podejmują próbę ukazania problemów człowieka, jego zmagania w poszukiwaniu celów życiowych i zagubienie w rzeczywistości, jego przeżycia, dramaty i kontrasty społeczne a także jego pracę i wypoczynek. Portrety pokazują ludzkie uczucia i przeżycia, pozwalają zajrzeć w głębię ich dusz. Portrety pokazują ludzkie uczucia i przeżycia, pozwalają zajrzeć w głębię ich dusz.
Fotografie starają się zatrzymać widza i dostrzec w nich Człowieka.


Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Zbigniewa Ciborowskiego (AFRP) „Symetriale”
     

Łomża
Galeria Pod Arkadami
/dodano: 11.03.2017/


Galeria Pod Arkadami w Łomży oraz autor zapraszają na wystawę fotografii Zbigniewa Ciborowskiego (AFRP) „Symetriale”.

Wernisaż odbędzie się 17 marca 2017r, w Galerii Pod Arkadami w Łomży.

W „Symetrialach” chciałem przedstawić własną wizję rzeczywistości potraktowanej jako tworzywo kreujące jej inność i zachęcającą do spojrzenia na świat jako swoisty „ekran wyobraźni”. Inne zorientowanie przestrzenne i kierunkowe moich fotografii mają pomóc w takim właśnie uruchomieniu wyobraźni, co pozwoli zobaczyć ten „alternatywny” świat” jako jeden z nieskończonych jego wariantów. Ogólnie uważa się, że symetria w obrazie jest „przegadaniem” bo obie strony obrazu są tożsame. Chciałem jednak pokazać, że symetria utworzona w „naturalny sposób” -tj. jako odbicie w wodzie- potrafi stworzyć specyficzny obraz o niecodziennych walorach plastycznych, wystarczy tylko wyłączyć nawykowe poszukiwanie materialnej dosłowności (typowej w percepcji fotografii) i patrzeć tylko oczami własnej wyobraźni czyli ” tylko obraz i ja”. Mam nadzieję, że moje zdjęcia uruchomią Waszą wyobraźnię i oderwą od monotonii codziennej rzeczywistości.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE FOTOGRAFICZNE
„CEBERFOTO” W OBIEKTYWIE SŁAWOMIRA JODŁOWSKIEGO  
 
Radomsko
Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego

/dodano:11.03.2017/

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zapraszają na spotkania fotograficzne z cyklu „FOTOGRAFIA NIEZWYKŁA”.

Trzecie spotkanie pt. „CYBERFOTO ” z udziałem Sławomira Jodłowskiego odbędzie się 15 marca 2017 r. (środa), godz. 18.00, Galeria Muzeum.

Sławomir Jodłowski – na co dzień pracuje jako instruktor ds. fotografii i filmu w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, artysta-fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, prezes Jurajskiego Fotoklubu RP, współpracuje z TVP jako operator obrazu filmowego, twórca i animator kultury w dziedzinie upowszechniania fotografii. W Regionalnym Ośrodku Kultury od ponad trzydziestu lat prowadzi działania promujące fotografie jako wartość kulturotwórczą polegającą na organizacji plenerów, warsztatów, szkoleń i spotkań z artystami-fotografikami. Jest kuratorem Galerii ARTFOTO działającej przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Preferuje cyfrowy aspekt sztuki związany z filozofią digitalizacji działań twórczych. Jako jeden z pierwszych fotografików, zwrócił uwagę na fotografię cyfrową jako sztukę, w wyniku czego zainicjował i stworzył w Regionalnym Ośrodku Kultury najstarszy i jeden z największych w Polsce Międzynarodowy Konkurs Fotografii Cyfrowej CYBERFOTO, którego jest komisarzem. Konkurs odbywa się od dziewiętnastu lat, ma na celu promocje fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, akcentuje relacje i utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującą także naszą tożsamość narodową. Współpracuje z wieloma fotografikami i Galeriami zagranicznymi co owocuje międzynarodową wymianą fotograficzną integrującą europejską fotografie.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów oraz miłośników fotografii.

Spotkania mają charakter otwarty. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Tadeusza Myślińskiego (afrp) 70x70
     Przasnysz
Muzeum Historyczne,
ul.Rynek 1
/dodano: 01.03.2017/

 


  ZAPROSZENIE DO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
"Detal Architektoniczny Historycznego Państwa Muszyńskiego"
Edycja XVI pl. "Zabytki UNESCO – cztery pory roku"  
 
Muszyna-Krynica Zdrój
Kurator konkursu: Alicja Przybyszowska (afrp)

/dodano:27.02.2017/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Detal Architektoniczny Historycznego Państwa Muszyńskiego" Edycja XVI pl. "Zabytki UNESCO – cztery pory roku" organizowanym przez Krynickie Towarzystwo Fotograficzne w Krynicy- Zdrój oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny.

Celem projektu jest ukazanie fotograficznej wizji, obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zlokalizowanych w obrębie historycznego „Państwa Muszyńskiego” w czterech porach roku.

Należą do nich: Cerkiew p.w. św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku (49°22′10,43″N 20°57′00,97″E powiat nowosądecki), Cerkiew św. Michała Archanioła w Brunarach (49°32′02,60″N 21°01′57,25″E powiat gorlicki) Konkurs jest adresowany do amatorów jaki i zawodowców w dziedzinie fotografii, niezależnie od wieku.

Organizatorzy oczekują fotografii przedstawiającej: bryłę zabytków, detali zewnętrznych i wewnętrznych wykorzystując specyficzne atrybuty charakterystyczne dla poszczególnych pór roku. Dopuszczalne są fotografie obrazujące obiekty w ciekawych zjawiskach atmosferycznych, czy porach dnia. Zestawy fotografii mogą przedstawiać dowolną porę roku, i nie ma wymogu by fotografie jednego autora przedstawiały „wszystkie cztery pory roku”.


Zapraszamy

Pełna informacja o konkursie:
=>http://www.fotokrynica.republika.pl/zabytki.html 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Eweliny Dziewońskiej-Chudy
     


Częstochowa
Galeria "Fotopobudka" Regionalny Ośrodek Kultury, ul.Ogińskiego 13a
/dodano: 01.03.2017/


Jurajski Fotoklub Częstochowa, Galeria "Fotopobudka" Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz autorka zapraszają 6 marca 2017r. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy, członka Jurajskiego fotoklubu Częstochowa.

Ewelina Dziewońska-Chudy – częstochowianka, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania kulturą w strukturach Unii Europejskiej w Polskiej Akademii Nauk. Doktorantka w AJD w Częstochowie na kierunku literaturoznawstwo. Współpracowała z Salezjańskim Ośrodkiem Wychowania i Animacji „SOWA”. Obecnie jest zatrudniona w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Laureatka konkursu oraz uczestniczka wielu szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury. Współuczestniczy przy tworzeniu szaty graficznej, katalogów, stron internetowych oraz przy obsłudze mediów społecznościowych różnych organizacji. Przynależy do Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Piotrkowskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie oraz Jurajskiego Fotoklubu przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.


Zapraszamy
 


 ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
"Kobieta"
 

Toruń
Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

/dodano:22.02.2017/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 3 marca 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż ogólnopolskiej wystawy fotografii "Kobieta".

Na wystawie prezentujemy fotografie kobiet 28 autorów z całej Polski - profesjonalistów i amatorów. to prace nadesłane na propozycję wystawy "Kobieta" organizowanej w Galerii Domu Muz przez Region Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenie Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Domu Muz. Wizerunki kobiet w różnym wieku. Naturalne, upozowane, wykreowane. Ubrane, nagie - wśród przyriody, w domu, w atelier. Skromne i bogate. Portrety postaci kobiety - dziewczyny, kobiety dojrzałej i staruszki niewymagającej kreacji. Wywołujące emocje i skrajne refleksje - efekt różnorodności spojrzenia na młodość, wiek dojrzały i starość.


Serdecznie zapraszamy. 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
"torunianki"
 

Toruń
Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

/dodano:22.02.2017/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 2 marca 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii "torunianki", czternastu autorów pokazuje portrety kobiet w różnym wieku, znanych i mniej znanych....

Więcej informacji na zdjęciu, po powiększeniu.

Wystawa czynna do 31.03.2017, wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy. 


  ZE SMUTKIEM I ŻALEM ZAWIADAMIAMY O ŚMIERCI:
           Janusza Jerzego Pysiaka
       

Płock
4 lutego 2017 roku
/dodano: 11.02.2015/


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 4 lutego 2017 roku zmarł, w wieku 84 lat, nasz kolega Janusz Jerzy Pysiak . Odszedł człowiek o bogatym i barwnym życiorysie. Pozostawił swój wkład w postaci cennego dorobku naukowego i twórczego.

Prof. dr hab. inż. Janusz Jerzy Pysiak urodził się w 1933 roku w Wilnie gdzie spędził pierwsze lata swojego życia. Wykształcenie wyższe zdobywał na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, z którą to uczelnią związany był praktycznie przez całe dalsze swoje życie. W połowie 1970 roku dołączył do grupy pracowników Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, gdzie współtworzył Oddział Zamiejscowy Wydziału Chemicznego, pełniąc funkcję zastępcy, a następnie kierownika oddziału. W 1976 r. został dyrektorem Instytutu Chemii, powstałego z przekształcenia Oddziału Chemicznego. Funkcję tę sprawował do 1984 roku, a również później w latach 1994 – 1997. Był także Prodziekanem ds. Ogólnych Wydziału Budownictwa i Maszyn Rolniczych (1984 – 1990) oraz wieloletnim kierownikiem Zakładu Podstaw Chemii i członkiem Senatu Politechniki Warszawskiej.

Jego osiągnięcia na różnych polach działalności były dostrzegane i doceniane. Otrzymał wiele nagród naukowych, dydaktycznych, jak też wysokich odznaczeń państwowych. Odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką Zasłużony dla Województwa Warszawskiego, Złotą Odznaką Zasłużony dla Województwa Płockiego, Odznaką Zasłużony dla PW, Odznaką Honorową SIiTPChem.

Był członkiem Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy i byłym wiceprzewodniczącym PTF, członkiem rzeczywistym Związku Polskich Fotografów Przyrody (przez pewien czas jako członek Zarządu Okręgu Mazowieckiego) oraz członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem artysty fotografika (AFRP). Od 8 grudnia 2007 roku cieszył się tytułem Zasłużonego dla Fotografii Polskiej (zdfp).

Ulubionym tematem Janusza Jerzego Pysiaka był pejzaż, także miejski, ale również portret, fotografia rodzinna i akt w plenerze.

W swoim dorobku miał 15 wystaw indywidualnych i udział w blisko 55 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą (8), m.in. w Niemczech, na Litwie, w Mołdawii i USA. Jego fotografie można obejrzeć w trzech albumach zbiorowych i na okładkach książek.

Uzyskał wiele wyróżnień na wystawach "Mój Płock" i za działalności całoroczne. Był autorem Zdjęcia Roku (1997). W 1999 roku otrzymał dyplom ZPAF-u na XIX Międzynarodowa konkursie "Krajobraz Górski" im. Jana Sunderlanda.

W 2004 roku Minister Kultury przyznał mu Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury. W 2006 roku Kapitula Fotoklubu RP odznaczyła go Złotym Medalem za 50-lecie działalności twórczej, a 8 grudnia 2007 roku Srebrnym Medalem Zasłużonego dla Fotografii Polskiej (zdfp). Został odznaczony Złotą Odznaką Płockigo Towarzystwa Fotograficznego im. Alksandra Macieszy i Medalem im. Aleksandra Macieszy.

Śmierć Janusza Pysiaka, jest wielką stratą dla całego środowiska fotograficznego. Pozostanie w naszej pamięci.

Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie.

Kapituła i Zarząd Fotoklubu RP
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Tadeusza Biłozora (afrp) "Stuły"
     

Jelenia Góra
Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11a
/dodano: 26.01.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz autor zapraszają 10 lutego 2017r. o godz. 16.00 do Muzeum Przyrodniczego w miejscowości Jelenia Góra na wernisaż wystawy Tadeusza Biłozora (afrp) "Stuły".

Pozdrawiamy i zapraszamy
 


  ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z
Joanną Sidorowicz i Piotrem Krasem  
 
Częstochowa
Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

/dodano:09.01.2017/

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza w dniu 6 lutego 2017r. o godz. 19.00 do udziału w spotkaniu autorskim z Joanną Sidorowicz i Piotrem Krasem p.t. Solarigrafia i fotografia otworkowa.

Joanna Sidorowicz - mieszka w Częstochowie. Fotografią zajmuję się około 14 lat. Działa amatorsko. Zajmuję się fotografią starej i nowej architektury – podwórka, klatki schodowe, urbexy, miejsca opuszczone, tematy związane z mieszanką kultur – wschodnia Polska, krajobrazy, portrety oraz fotografią otworkową inaczej zwaną solarigrafią.

Piotr Kras – fotograf , zajmuje się fotografia dokumentalną i reportażową. Fotografuje także w technice solarigrafii.


Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi"
     

Faaborg, Dania
Galerii Sztuki Levins Hus
/dodano: 26.01.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz autorka zapraszają 12 lutego 2017r. o godz. 15.00 do Galerii Sztuki Levins Hus w miejscowości Faaborg, Dania na wernisaż wystawy Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi".

Pozdrawiamy i zapraszamy
 


  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE:
„Odkrywaj i promuj Powiat Radomszczański”  
 
Radomsko
Starosta Powiatu Radomszczańskiego

/dodano:04.02.2017/

Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki i Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku serdecznie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Odkrywaj i promuj Powiat Radomszczański".

„Odkrywaj i promuj Powiat Radomszczański” – pod takim hasłem, wraz z nowym rokiem rusza całoroczny ogólnopolski konkurs fotograficzny. Jego organizatorem jest Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień. Nad merytoryką konkursu czuwa Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Konkurs trwa od 1 stycznia 2017 r. do 31.12.2017 r. Do udziału zapraszamy nie tylko lokalną społeczność, ale i turystów odwiedzających nasz region.

Co tydzień najciekawsze nadesłane zdjęcia będą prezentowane na fanpage Powiatu Radomszczańskiego. Pod koniec każdego miesiąca wspólnie wybierzemy tę fotografię, która zostanie wydrukowana i zawiśnie w powstającej galerii Starostwa Powiatowego w Radomsku. Ponadto zdjęcie miesiąca wybrane w głosowaniu znajdzie się na magnesach promujących powiat. Pod koniec roku będzie ich dwanaście. Powstanie zatem całkiem okazała kolekcja, która z pewnością przyozdobi nie jedną lodówkę.

Zapraszamy

Regulamin konkursu umieszczony jest na stronie:
=>http://www.radomszczanski.pl 


  WAŻNA INFORMACJA:  
Postanowienia Kapituły Fotoklubu RP

 
Warszawa
Fotoklub RP

/dodano: 28.01.2017/

W dniu 28-01-2017r. odbyło się posiedzenie Kapituły Fotoklubu R.P. w związku z przyjęciem nowych członków rzeczywistych Fotoklubu.
Kapituła w składzie:
 • Mieczysław Cybulski
 • Małgorzata Dołowska
 • Marek Tomaszuk
 • Juliusz Multarzyński


 • Zapoznała się z wnioskami i teczkami autorskimi prac kandydatów.

  Decyzją Kapituły na nowych członków rzeczywistych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców przyjęto 2 osoby.
 • Aneta Mudyna - Kraków
 • Alicja Przybyszowska - Nowy Sącz


 • Dodatkowo Kapituła podjęła decyzję o przyznaniu złotego medalu „Za Fotograficzną Twórczość” panu Andrzejowi Koniakowskiemu w uznaniu za jego wieloletnią i aktywną działalność na polu fotografii artystycznej.

  Pozdrawiamy i gratulujemy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Eli Waszczuk (afrp) (afiap)"Impresje portowe"
       

  Kołobrzeg
  Galeria SAN, ul. Kasprowicza 17
  /dodano: 26.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria SAN w Kołobrzegu zapraszają 28 stycznia 2017r. o godz. 11.00 na wernisaż wystawy Eli Waszczuk (afrp) (afiap)"Impresje portowe".

  O swojej wystawie autorka mówi tak:
  „...Jako obiekty kreacji od jakiegoś czasu fascynują mnie porty, w obrazie których mieści się cała kwintesencja morza. Oprócz portowych pejzaży, szczególnie fascynują mnie oglą¬dane z bliska elementy wyposażenia nabrzeży, falochronów, statków, kutrów rybackich, a także ich odbicia w wodzie. Takie obrazy znajdowałam w portach morskich Bułgarii, Tur¬cji, Tunezji, a także polskich portach w Ustce, Łebie, Kołobrzegu, Dźwirzynie...”  Wystawa czynna codziennie do końca maja 2017.

  Wstęp wolny.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W JUBILEUSZOWYM
  XX MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE:   "CYBERFOTO 2017"  
   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

  /dodano:09.01.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "CYBERFOTO 2017".

  Konkurs ma na celu promocję fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, oraz pokazanie możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata. Z wystawy poplenerowej wydawany jest katalog w języku polskim i angielskim. Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu. Ambicją przesłania tego konkursu jest utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującej także naszą tożsamość narodową. Wystawie corocznie towarzyszy seminarium poświecone relacjom pomiędzy sztuką a technologią.

  Ostateczny termin zgłaszania prac: 10 kwietnia 2017r.

  Zapraszamy

  Pełna informacja o konkursie:
  =>http://www.cyberfoto.czest.pl   


    XI OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW
  KOTLINA KŁODZKA 2017        

  KOTLINA KŁODZKA 2017
  Region Kujawsko-Pomorski Fotoklubu R.P.

  /dodano: 11.12.2016/


  Niniejszym mamy zaszczyt zaprosić na kolejne XI Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików - KOTLINA KŁODZKA 2017, które odbędą się w dniach 12 - 18 czerwca 2017 roku w Dusznikach Zdroju.

  Tematem pleneru jest KOTLINA KŁODZKA z jej urokami takimi jak miejscowości Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój i Kłodzko oraz ciekawostkami przyrodniczymi jak Strzeliniec, Błędne Skały czy torfowiska w artystycznym ujęciu.

  Zakwaterowanie uczestników w pokojach z łazienkami, śniadania, obiado-kolacje oraz bezpłatny parking zapewnione są w „Willi FORTUNA” w Dusznikach Zdrój przy ul. Granicznej 6 (500m od centrum Dusznik) Jest to świetna baza wypadowa do penetracji okolicy. Praktycznie wszystko w promieniu 35km. Dostępny jest sprzęt do grillowania i TV w pokojach. Myślę, że jest to idealna okazja do intensywnej pracy twórczej połączonej z wypoczynkiem, relaksem i spotkaniami towarzyskimi oraz wymianą doświadczeń. Właśnie taki profil plenerów preferuję od 2013 roku. Kotlina Kłodzka ma być inspiracją do twórczego przetworzenia prac fotograficznych.

  Plener rozpoczyna się obiado-kolacją 12 czerwca na terenie pensjonatu o godz. 17, a uroczyste otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz.. 20, ogniskiem z kiełbaskami. Zakwaterowanie uczestników 12 czerwca od godz. 14, a wykwaterowanie 18 czerwca do godz. 10. Szczegółowy program uczestnicy otrzymają w późniejszym terminie.

  W lokalnym biurze podróży można również wykupić wycieczki do Pragi ( 75 PLN ), Jaskini Macochy ( 80 PLN ), Adrszpackie Skały – Skalne Miasto ( 42 PLN ), wyjazdy z Sanatorium Chemik w centrum Dudsznik, 10 minut spacerem od pensjonatu, ceny z 2016 roku.

  W „Willi FORTUNA”odbędą się prezentacja autorskie uczestników pleneru w formie elektronicznej lub papierowej. Uczestnicy otrzymają upominek, materiały promocyjne. W dniu 08 września 2017r. odbędzie się wystawa poplenerowa z katalogiem w Toruniu (około 100 prac), w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

  Każdy uczestnik pleneru zobowiązany jest dostarczyć organizatorowi do dnia 10 lipca 2017r. minimum 8 fotogramów formatu 30 x 45cm (w zestawach po 4 szt. pionowe lub poziome) w zapisie cyfrowym JPG o rozdzielczości 300dpi mailem na adres marek.grausz@wp.pl Tylko ta forma zapisu oraz dostarczenia materiału będzie spełniała warunki uczestnictwa w wystawach.

  Powiększenia z przekazanego materiału do wystawy i odbitki wykona organizator. Tak jak w roku ubiegłym istnieje możliwość udziału osób towarzyszących, które również otrzymują pamiątki i materiały promocyjne, ale nie obowiązuję ich część dotycząca prezentacji oraz spraw wystawowych.

  W związku z ograniczoną liczbą miejsc oraz atrakcyjnością Kotliny Kłodzkiej decyduje kolejność nadesłania kart zgłoszenia tylko z potwierdzeniem dokonania wpłaty wpisowego ( kartę zgłoszenia z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać e-mailem na adres marek.grausz@wp.pl ). Nie bez znaczenia dla ilości uczestników jest również objętość katalogu sponsorowanego przez naszego stałego współpracownika firmę PSP DRUKCYFROWY.

  Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 28 luty 2017r.

  Wszelkich informacji udziela organizator pleneru kol. Marek Grausz: marek.grausz@wp.pl

    546


   ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII:
  Krakowskiego Klubu Fotograficznego "O Nowej to Hucie..."
   

  Kraków
  Fotogaleria Nowohuckiego Centrum Kultury , ul. Jana Pawła II 232

  /dodano:11.01.2017/

  Nowohuckie Centrum Kultury oraz Krakowski Klubu Fotograficznego serdecznie zapraszają 12 stycznia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Krakowskiego Klubu Fotograficznego "O Nowej to Hucie...".

  Wystawa czynna do 26 lutego 2017r.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad gloriam Tuam"
       

  Krosno
  Galeria Sztuki BWA, ul. Kolejowa 1
  /dodano: 01.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria Sztuki BWA w Krośnie zapraszają 4 stycznia 2017r. o godz. 17.00 do Galerii na wernisaż wystawy Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad gloriam Tuam" (Na chwałę Twoją).

  Autor zdjęć Tomasz Kasprzyk w sobie tylko znany sposób nie tylko dostał pozwolenie na wejście do strefy niedostępnej Zakonu Klauzurowego Sióstr Bernardynek w Zakliczynie ale również zaskarbił sobie ich zaufanie i przychylność. Jego pracy towarzyszyła myśl o poszukiwaniu i uchwyceniu Ducha Zakonu …


  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Joanny Stepaniuk "w odcieniach tanga"
   

  Toruń
  Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:07.12.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 12 stycznia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Joanny Stepaniuk "w odcieniach tanga".

  Joanna Stepaniuk - absolwentka NKJO oraz WNEiZ UMK w Toruniu pasjonatka tanga i wszelkich form tanecznych od ludowych poprzez towarzyskie, salsę, bachatę na tangu kończąc.
  Biorąc udział w wielu wydarzeniach tangowych, próbowała je uwiecznić na zdjęciach. Jej fotografie spotkały się z pozytywnym odbiorem, co zachęciło ją do zgłębiania wiedzy w tej dziedzinie.

  W kwietniu 2016r. została oficjalnym fotografem podczas Tango Devoradores Marathon we Wrocławiu.


  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Członków TFR "Zostaw wszystko-Jedź w Bieszczady!"
       

  Radomsko

  /dodano: 01.01.2017/


  Serdecznie zapraszamy dnia 4 stycznia 2017r. o godz. 18.15 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku na wernisaż wystawy zdjęć Członków TFR "Zostaw wszystko-Jedź w Bieszczady!" , z pleneru w Bieszczadach - organizowanych przez TFR w październiku 2016 roku.

  Autorzy zdjęć: TFR Radomsko: Alicja Dzwonek-Bujacz, Czesław Bujacz, Mariusz Foltański, Mirosław Kercz, Krzysztof Kowalski,Joanna Sidorowicz, Kamila Krawczyk, Mariusz Kuczera, Alina Wilkoszewska, Joanna Kucharska, Paweł Lipiński, Wojciech Sterczewski.

  FCztery Piotrków Trybunalski: Dariusz łaski, Artur STępień, Monika Troszok, Aleksandra Wojtania.

  Będziecie mogli Państwo podziwiać bieszczadzkie widoki i choć na chwilę poczuć się z dala od cywilizacji, gdzie życie płynie wolniej, a ludzie mają większe Serca:-) .

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Alicji Przybyszewskiej "Maroko"
   

  Krynica Zdrój
  Galeria sztuki Siedlisko, ul. Piłsudskiego 19

  /dodano:17.12.2016/

  Krynickie Towarzystwo Fotograficzne oraz Centrum Kultury w Krynicy Zdrój serdecznie zapraszają w dniu 13 stycznia 2017r. o godz. 16.00 do Galeria sztuki Siedlisko na wernisaż wystawy fotografii Alicji Przybyszewskiej "Maroko" z cyklu "Podróże Dalsze i Bliższe".

  Wystawa indywidualna pt; „Maroko”, jest pokłosiem kilkutygodniowego pobytu autorki w tym kraju. Wybrany tytuł dla prezentowanej wystawy sugeruje szerokie spektrum spojrzenia na ten rejon świata: od architektury i krajobrazu po aspekty społeczne. W fotografiach zawarta jest również odmienność dominującego wyznania a co za tym idzie zachowań i obyczajów, jakże innych od tego w Europie.
  Prace są materialnym urealnianiem pomysłów i ich realizacji, w których wyrażone są uczucia i własne widzenie świata autorki.
  Autorka fotografią zajmuje się od ponad 20 lat, ma na koncie 8 wystaw indywidualnych i kilkanaście znaczących sukcesów w konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą. Swoje prace prezentowała już w: Polsce Słowacji Serbii i Niemczech. Jest absolwentką PWSZ w Nowym Sączu, specjalność: Sztuki wizualne i cyfrowa kreacja obrazu.


  Wystawa czynna od dnia 10.01.2017 do 05.02.2017

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "MONTENEGRO"
       

  Częstochowa
  Galeria Fotografii "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 01.01.2017/


  Serdecznie zapraszamy dnia 13 stycznia 2017r. o godz. 18.00 do Galerii Fotografii "ART-FOTO" w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie na wernisaż poplenerowej wystawy "MONTENEGRO".

  Zjawisko kulturowe jakim jest fotografia podróżnicza, nazywana często turystyczną, to aktualnie jedno z najważniejszych aktywnych procesów fotograficznych na świecie. Jest ona przejawem dystansu do rzeczywistości, refleksji, filozofii pasji poznawania, a także pragnieniem dzielenia się swoją wizją postrzegania świata w kontekście artystycznego przekazu. Kształtuje naszą wrażliwość analitycznie kreując świadomość odniesienia się do współczesności wzbogacając jednocześnie osobowość i percepcję. Aparat fotograficzny będąc w zasadzie martwym ale niezbędnym narzędziem stał się elementem aranżowania i poznawania świata gdzie wrażliwość tworzącego obrazy fotograficzne odgrywa kluczowa rolę. W roku 2016 plener fotograficzny odbył się w Czarnogórze. Ten kraj łączy w sobie najlepsze cechy Bałkanów i Morza Śródziemnego. Znakomitą bazą wypadową do zwiedzania Czarnogóry były okolice Budvy, skąd mieliśmy okazję pojechać do wszystkich najbardziej atrakcyjnych miejsc w Czarnogórze. Zwiedziliśmy i oczywiście sfotografowaliśmy Zatokę Kotorską, Perast, wyspę Św. Stefana, Budvę, Jezioro Szkoderskie, Ulcinj, Stary Bar i wiele innych fantastycznych miejsc w tym niewielkim bałkańskim kraju. Byliśmy także w przepięknym Dubrowniku. Miejsca te były znakomitą inspiracją dla fotografów, którzy plener traktują także jako podróż w głąb swojej artystycznej duszy, refleksji do otaczającego świata będącej uniwersalnym, artystycznym fotograficznym przekazem stanowiącym istotę fotografii

  Sławomir Jodłowski - komisarz pleneru

  Termin ekspozycji 13.01. - 03.02.2017r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   
  NOWOŚCI

  [1]  
  POLECAMY  DO POBRANIA

    REGULAMIN  
    PATRONATU  
    [PDF]  

  GALERIA FOTOGRAFII
  członków
  Fotoklubu RP


  Konkurs Fotografia Miesiąca


    http://fotoklubrp.org 


  Udostępnij  PLIKI DO POBRANIA
  STRONA FUNDACJI
  "Fotografia
  dla przyszłości"

  | HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA | statystyka | odwiedzin od sierpnia 2009 |
  Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska